Jdi na obsah Jdi na menu

1. kolo NP Ostrava

28. 2. 2017

1.kolo Národního poháru ČATK v tradičním karate

V sobotu 25.2.2017 začala soutěžní sezóna v tradičním karate a to prvním kolem Národního poháru České asociace tradičního karate, které se uskutečnilo v Ostravě. Sportovní klub policie Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín, nominovalo na tuto soutěž 28 závodníků ze Vsetína. Ve finále startovalo pouze 26, jelikož dva závodníci ze zdravotních důvodů nakonec nestartovali. Přesto těchto 26 závodníků vybojovalo celkem 28 medailí. Z toho bylo 12 medailí zlatých, 7 stříbrných a 9 bronzových.

Nejúspěšnějšími závodníky ze Vsetína byly Tereza Kleiblová a Emílie Adámková. Obě dokázaly ve svých věkových kategoriích vyhrát všechny tři disciplíny, ve kterých byly nominovány – kata, kumite a fukugo.

Zlaté medaile vybojovali 3x Tereza Kleiblová, 3x Emílie Adámková, 1x Aneta Jurygáčková, 1x Martin Káčer, 1x Pavel Tomeček, 1x Dominika Vašíčková, 1x Karolína Bačová a 1x Zuzana Holubcová.

Stříbrné medaile vybojovali 1x Eva Kovářová, 1x Olívie Marková, 3x Adéla Koňaříková, 1x Dominika Vašíčková a 1x kata tým složený z Vojty Kořénka, Michala Satina a Vojty Makyči.

Bronzové medaile vybojovali 1x Anna Vraspírová, 1x Dominika Vašíčková, 1x Tomáš Zuzaňák, 1x Regina Jakubová, 1x Karolína Bačová, 2x Olívie Marková a 2x Martin Káčer

„Přestože nám chyběli dva výborní závodníci Miroslav Slezák a Eliška Bělíčková, kterým zdravotní důvody nedovolili startovat, tak si myslím, že výsledky byly velmi uspokojivé. S postupující sezónou budou určitě lepší, ale na tom budeme muset ještě zapracovat. Citelnou ztrátou pro Vsetínský klub bude to, že toto byl poslední start Terezy Kleiblové za Vsetínský klub. Na příštím Národním poháru bude startovat za Ostravský klub, kde trénuje a zároveň i pracuje jako trenér dětí a mládeže. Toto je však už úděl našeho klubu, jelikož většina našich úspěšných závodníků, jsou i úspěšní ve škole nebo v osobním životě, kdy dosahují výborných studijních výsledků a tak většinou odchází na nějakou vysokou školu nebo za výbornou pracovní nabídkou. Věřím, že její mladší kolegové na její úspěchy navážou“, dodal trenér karate Radek Kleibl.