Jdi na obsah Jdi na menu

Vybojovali jsme 23 medailí na Mistrovství Evropy 2013!

10. 12. 2013

 

Ve dnech 5. – 8.12.2013 pořádala Česká asociace tradičního karate 31. Mistrovství Evropy v tradičním karate ITKF. Celkem se zúčastnilo 185 závodníků z 14 zemí (Armenia, Czech Republic, France, Germany, Israel, Italy, Lithuania, Moldova, Poland, Romania, Russia, Slovenia, Ukraine, United Kingdom). Jako VIP hosté se zúčastnili president ITKF pan Wlodzimierz Kwiecinski, vicepresident ITKF Mahmoud Tabassi, sensei Avi Rokah a žijící legenda sensei Robert Fusaro, který je prvním nejaponským studentem karate JKA.

a1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Naši závodníci byli díky domácímu prostředí a velkým očekávání fanoušků pod psychickým tlakem, který ustáli na výbornou. Pro Českou reprezentaci, která se připravovala pod vedením Radka Kleibla (individuální disciplíny) a Robina Bařáka (teamové disciplíny) to byl zatím historicky nejúspěšnější šampionát a to díky zisku 2 zlatých, 8 stříbrných a 14 bronzových medailí. Role koordinátora a „kouče“ se na místě ujal Tomáš Neradil, protože oba trenéři reprezentace byli nominováni mezinárodní federací ITKF jako rozhodčí pro tento šampionát. „Závodníci podali velmi dobré výkony, na které můžou být právem hrdí.“ shodli se oba trenéři reprezentace. Velké gratulace patří celému českému teamu, ve kterém se na konci náročných závodů nenašel jediný závodník bez zisku cenného kovu!

Zahraniční účastnici i VIP hosté si úroveň závodů velmi chválili. Skvělou práci při přípravě celé soutěže odvedl celý manažerský team v čele s předsedou ČATK Radkem Janušem. Po organizační stránce vše fungovalo naprosto perfektně a to zejména díky nesčetnému počtu dobrovolníků, kteří byli na hale denně více než 14 hodin. O ošetření drobných zranění se přímo na místě starala MUDr. Alena Křenová. Všem dobrovolníkům tímto velmi děkujeme, byli jste skvělí.
 

Výsledky  české reprezentace


Senioři  KUMITE
2. místo – Štěpán Jakub
 

Senioři ENBU Muž/Žena
3. místo – Kleiblová Klára, Holotík Jakub
 

Senioři KUMITE TEAM
3. místo – Štěpán Jakub, Vágner Petr, Říha Martin, Holotík Jakub
 

Senioři KATA TEAM Ženy
2. místo – Kleiblová Klára, Janušová Martina, Kretíková Zuzana
 

Starší junioři KUMITE
3. místo – Ventura Tomáš
3. místo – Heger Richard
 

Starší juniorky KUMITE
3. místo – Venturová Hana
3. místo – Kleiblová Tereza
 

Starší junioři ENBU Muž/Žena
3. místo – Venturová Hana, Heger Richard
 

Starší juniorky KATA TEAM
2. místo – Kleiblová Tereza, Juráňová Hana, Venturová Hana
 

Junioři KUMITE
2. místo – Heger Jan
 

Junioři FUKUGO Muži
3. místo – Heger Jan
 

Junioři ENBU Muž/Muž

1. místo – Heger Jan, Slezák Miroslav

Kadetky KATA
3. místo – Vašíčkova Dominika

 

Zdroj: ČATK

Odkaz na fotogalerii a video z ME:

http://www.karate.cz/vybojovali-jsme-24-medaili-na-mistrovstvi-evropy/