Jdi na obsah Jdi na menu

Světový pohár v tradičním karate dětí do 13 let a Mistrovství světa v tradičním karate, Ženava 2014

25. 11. 2014

Ve dnech 24 a 25.11.2014 probíhalo v Ženevě, Švýcarsko Mistrovství světa v tradičním karate kadetů, juniorů a seniorů. Celkem se přihlásilo 260 závodníků z 27 zemí. Závodníci ze Vsetína, kteří reprezentovali Českou republiku, se vůbec neztratili a dokázali z 9 medailí pro ČR, vybojovat 6 medailí. Z toho bylo 5 bronzových a 1 stříbrná medaile. Stříbrnou medaili vybojoval Klára Kleiblová v kategorii senior, v disciplíně kata tým, kde byla společně v týmu se Zuzanou Kretíkovou a Martinou Janušovou z Valašského Meziříčí. Toto byl i největší úspěch celé České výpravy. Dále se v seniorech dokázali prosadit Tereza Kleiblová, která vybojoval bronzovou medaili v disciplíně fukugo a kumite, kde byla bronzová také i Hana Juráňová. V juniorech dokázala v disciplíně kumite vybojovat bronzovou medaili velmi talentovaná Dominika Vašíčková. V kategorii kadeti, dokázal Martin Káčer ve svém prvním startu na mistrovství světa v disciplíně fukugo vybojovat bronzovou medaili.

Dne 26.10.2014 ve stejné hale pak byl Světový pohár dětí do 13 let. Zde už startovalo 358 dětí z 27 zemí. Za podpory Zlínského kraje a města Vsetín, vyjeli na tento turnaj i závodníci z SKP Vsetín. Turnaj byl zajímavý tím, že zde bylo demonstrováno přátelství mezi dětmi Izraele a Palestiny, které předvedly společnou exhibiční ukázku, která byla ukončena vzájemným podáním rukou. Tato ukázka demonstrovala, že sport lidí různých národností a vyznání spojuje, a že tyto děti jsou schopny spolu startovat v jednom reprezentačním týmu. Po loňském úspěchu dětí na Evropském poháru v Anglii, jsme v letošním roce nedokázali vybojovat žádnou medaili.

„Všechny děti podali výborné výkony a některých opravdu jen chybělo takové to správné sportovní štěstí, které by jim umožnilo vybojovat nějakou medaili. Bylo sice hodně smutných očí a určitě i slze se někde uronila, ale toto je sport a nám nezbývá, než si říct dneska to nevyšlo a pracovat ještě víc a jít takzvaně tomu úspěchu ještě víc naproti.“ dodal trenér karate Radek Kleibl