Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství světa ITKF a Evropský pohár dětí 2012

22. 10. 2012

Ve dnech 6. a 7. Října 2012 se konalo v polském městě Lódž  Mistrovství světa a Evropský pohár dětí v tradičním karate.  Celé soutěže se zúčastnilo 1100 závodníků z 34 zem. Za Sportovní klub policie Vsetín startovaly na Mistrovství světa Klára Kleiblová, Tereza Kleiblová a Hana Juráňová. Na Evropském poháru za SKP Vsetín startovalo 14 mladých karatistů: Barbora Krabicová, Petr Mikulenčák, Lucie Slováčková, Emilie Adámková, Viktor Sívek, Adéla Koňakříková, Jakub Krabica, Eliška Bělíčková, Tomáš Zuzaňák, Zuzana Holubcová, Filip Goláň, Klára Goláňová, Martin Káčer a Pavel Tomeček.

Tereza Kleiblová na Mistrovství světa vybojovala v kategorii kumite 3. místo. Tímto výsledkem se stala nejúspěšnější závodníci SKP Vsetín a také České reprezentace, kdy ještě vybojovali  3.místo v disciplíně en-bu její kolegové z Valašského Meziříčí Richard Heger a Tomáš Ventura. Další závodnice z SKP Vsetín Klára Kleiblová a Hana Juráňová obsadily 5. a 5. - 8. místo.  K postupu do finálové skupiny, kde se už bojovalo medaile, jim chybělo takzvané sportovní štěstí. Konkurence byla opravdu velmi silná a rozhodovaly maličkosti. Příští Mistrovství světa se bude konat v Egyptě a to v roce 2014. Česká asociace tradičního karate pořádá příští rok Mistrovství Evropy, které bude v Praze.

Evropského poháru se zúčastnilo okolo 600 dětí. V letošním roce se našim mladým karatistům nedařilo tak, jak jsme byli zvyklí z let minulých. Letos nezískali žádnou medaili a nejlepší umístění  bylo  5. – 8. místo Emilky Adámková v disciplíně kata, 5. – 8. místo Zuzany Holubcové v disciplíně kata a 5. – 8. místo  Elišky Bělíčkové a Tomáše Zuzaňáka v disciplíně en-bu.