Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství světa 2016 výsledky

19. 10. 2016

Mistrovství světa v tradičním karate, Krakov 2016

Ve dnech 14. a 15. října 2016 se v polském v Krakově konalo Mistrovství světa v tradičním karate, Mistrovství Evropy karate Fudokan, turnaj Koshiki karate a Světový pohár dětí v tradičním karate. Ze Vsetína vyjel tým 22 závodníků, z toho bylo 9 dětí a 13 členů státní reprezentace.

Mistrovství světa v tradičním karate se zúčastnilo kolem 400 závodníků z 38 zemí celého světa. Za Českou republiku startovalo 32 závodníku, kteří vybojovali 8 medailí – 1x zlatou, 2x stříbrnou a 5x bronzovou. Vsetínští závodníci dokázali vybojovat pro ČR 1x zlatou, 2x stříbrnou a 2x bronzovou medaili. Také ale i 4x nepopulární 4. místa, která však také nebylo jednoduché vybojovat, jelikož konkurence byla opravdu veliká.

Mistrem světa v kumite, v kategorii kadeti, se stal Martin Káčer. Vicemistryní v kata individual, v kategorii kadet, se stala Olívie Marková. Vicemistryněmi v kumite tým, v kategorii senior, se staly Tereza Kleiblová a Dominka Vašíčková, které byly v týmu ještě s Hanou Venturovou a Lenkou Petřekovou z Valašského Meziříčí. Tereza Kleiblová také získala 3. místo v disciplíně Fukugo v katagorii seniorky a Dominika Vašíčková rovněž ve stejné disciplíně, ale v kategorii juniorky. Miroslav Slezák získal 4. místo v kata individual v kategorii junior. Další 4. místo získaly Zuzana Holubcová, Eliška Bělíčková a Lucie Slováčková v disciplíně kata tým, Zuzana Holubcová a Martin Káčer v En-bu žena/muž a Martin Káčer s Tomášem Zuzaňákem v En-bu muž/muž. Všichni startovali v kategorii kadet.

„Martin se stal prvním českým mistrem světa v tradičním karate a Olivie první vicemistryní v kata. Holky zase prvními vicemistryněmi v kumite tým. Je to výborné, ale i přesto nás čeká hodně práce, protože za dva roky bude nutné tyto tituly obhájit nebo ještě vylepšit. Kandidáty na Mistrovství světa jsou Japonsko a Uruguay. Martin bude určitě už v kategorii junior a utká se s jinými protivníky, na Olivku se určitě ostatní také připraví. Co mě však mrzí, že se na Světovém poháru nedařilo vsetínským dětem. Je mezi nimi hodně talentů a takzvaných dříčů. Jestli vydrží a budou na sobě pořád pracovat tak jako doposud, určitě se o nich brzy bude psát a navážou na výsledky svých starších kolegů,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.