Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství Evropy Rumunsko 2017

Mistrovství Evropy v tradičním karate 2017

V sobotu 4. 11. 2017 v Cluj-Napoca, Rumunsko, proběhlo 33. Mistrovství Evropy v tradičním karate. Na tento turnaj se ze Vsetína nominováno 11 závodníků, kteří se dostali do užšího výběru státní reprezentace ČR. Turnaje se zúčastnili závodníci z 18 zemí Evropy a Izraele. Česká republika vybojovala celkem 21 medailí. Vsetínští závodníci vybojovali 13 medailí. Z toho 2x titul Mistr Evropy, 5x titul vicemistr Evropy a 6x bronzové medaile.

Mistrem Evropy se stal Martin Káčer, který zvítězil v disciplíně FUKUGO, v mladších juniorech. Další titul mistra Evropy vybojovaly Olívie Marková, Adéla Koňaříková a Emílie Adámková, disciplíně KATA TÝM, také v mladších juniorech.

Titul vicemistr Evropy získala Dominika Vašíšková, v disciplíně FUKUGO, ve věkové kategorii JUNIOR a v disciplíně KUMITE TÝM, společně s Terezou Kleiblovu (Ostrava), Hana Venturová (Brno) a Lenkou Petřekovou (Valašské Meziříčí).  Další stříbrné medaile vybojovaly Adéla Koňaříková, v disciplíně FUKUGO, ve věkové kategorii MLADŠÍ JUNIOR a Olívie Marková, v disciplíně KATA, ve věkové kategorii KADETKY.

Bronzové medaile vybojovaly Dominika Vašíčková v KATA, v KATA TÝM (společně se Zuzanou Galdovou a Hanou Venturovou) a v EN-BU společně s Miroslavem Slezákem kategorii SENIOR. Lucie Slováčková v disciplíně FUKUGO a Emílie Adámková, v disciplíně FUKUGO, v kategorii KADETKY. Tereza Kleiblová sice dnes startuje za Ostravský oddíl, ale pořád to je holka ze Vsetína, která v kategorii seniorky, získala 3.místo v disciplíně FUKUGO.

„Výsledky jsou to vynikající a jsem velmi rád, že se nám to podařilo. Naši závodníci se poctivě připravovali. Trénovali jak na pravidelných trénincích, tak i mimo ně, soboty a neděle. Kdo na sobě pracuje, ten vyhrává. To platí všude.“ dodal trenér karate Radek Kleibl.