Jdi na obsah Jdi na menu

EP Lublin 2011

11. 3. 2012

Sedmičlenný tým mladých karatistů dosáhl v polském Lublinu vynikajících úspěchů

 

Vsetín: Koncem září se v polském Lublinu uskutečnil Evropský pohár dětí ETKF (Europe traditional karate federation). SKP Vsetín a Alcedo - SVČ Vsetín, vyslali na tento šampionát, kterého se zúčastnilo kolem 600 závodníků ze 7 zemí, sedmičlenný tým mladých karatistů. Vsetínský minitým ale dosáhl vynikajících výsledků. Jako poděkování za vynikající úspěchy pozvalo vedení radnice za závěr sezóny mladé sportovce na přátelské setkání. Starostka města Iveta Táborská a místostarosta Stanislav Pavelec se s mladými sportovci rádi podělili o zážitky s turnajů a ocenili jejich dosažené výsledky.

"Hned první den, to bylo v sobotu, Zuzana Holubcová obsadila 2. místo v Kata a tím se stala vicemistrem Evropy v této disciplíně. Následně potom Zuzka společně s Anetou Žídkovu a Eliškou Bělíčkovou, si dokázaly vybojovat postup mezi finálovou čtyřku v disciplíně Kata-tým. Do finálové čtyřky se také probojovali v disciplíně En-bu Aneta Žídková a Martin Káčer, kdy v semifinále obsadili 2. místo.

V neděli dopoledne pak v kadetech velmi dobře bojoval Miroslav Slezák, který tři kola zdárně vítězil, ale v posledním kole, kde se už postupovalo do finálové čtyřky, prohrál a tak obsadil 5 až 8 místo. V jeho kategorii startovalo okolo 60ti závodníků a většina z těch, které musel porazit, měli hnědé a černé pásy. Mira měl v té době modrý, takže by měl být o stupeň horší než oni. Ale to nebyl a myslím, že si získal velký respekt svých soupeřů.

Odpoledne pak byly otevřeny finálové skupiny. Tam se dostaly děvčata s Kata-tým a Martin s Anetkou s En-bu. Zde chybělo štěstí, a také se na nich podepsala nervozita. Poprvé startovali na tak velkém turnaji, kdy finále bylo v jiné době než eliminační skupiny. A tak se jim jejich start ve finále nevyvedl a obě družstva obsadila 4. místa. Přesto je to velký úspěch, protože dostat se do finálové čtyřky bylo velmi náročné, ale 4. místo je takové nevděčné. Přesto bych je rád všechny pochválil, neboť většina z nich jsou letošní mistři republiky nebo na republikových šampionátech dosáhli na stupně vítězů,“ přiblížil průběh soutěže i dosažené výsledky vsetínských karatistů jejich trenér.

O tom, že trenér Radek Kleibl měl pravdu, svědčí stručný přehled těch nejlepších výsledků a umístění.


Nikola Žídková, mistr ČR v disciplíně Kumite a v disciplíně Kata-tým

Miroslav Slezák, mistr ČR v disciplíně Kata a v disciplíně Kata-tým

Tomáš Zuzaňák, 2. místo na Mistrovství ČR v disciplíně Kata-tým

Martin Káčer, 2. místo na Mistrovství ČR v disciplíně Kata-tým

Zuzana Holubcová, mistr ČR v disciplíně Kata a v disciplíně Kata-tým

Eliška Bělíčková, mistr ČR v disciplíně Kata-tým, 2. Místo v disciplíně Kata

Aneta Žídková, mistr ČR v disciplíně Kata-tým

 

 

Náhledy fotografií ze složky EP Lublin 2011