Jdi na obsah Jdi na menu

32. Mistrovství Evropy v tradičním karate 2015

22. 10. 2015

O víkendu 17. a 18. 10.2015 se ve Vilniusu, Litva, uskutečnilo 32. Mistrovství Evropy v tradičním karate. Ze Vsetína Českou republiku reprezentovalo celkem 9 závodníků z SKP Vsetín. Miroslav Slezák, Tomáš Zuzaňák, Zuzka Holubcová, Martin Káčer, Eliška Bělíčková, Dominika Vašíčková, Lukáš Tomaník, Klára Kleiblová a Tereza Kleiblová. Všichni podali skvělé výkony a nikdo z nich nevypustil žádný zápas a ať to bylo v kumite, v kata, ve fukugo nebo v týmových disciplínách. Díky tomu Vsetínští závodníci ve spolupráci se svými kolegy z reprezentačního výběru, vybojovali skvělé umístění.

 

Miroslav Slezák vybojoval v disciplíně FUKUGO stříbrnou medaili. Fukugo je disciplína, kde se v jednom kole zápasí v kata a v dalším kumite. Je to velmi náročná disciplína, kde musel Mirek ukázat, že umí jak kata, což je základ dovednosti v karate, tak kumite, kde už kromě fyzické dovednosti musí ukázat i stabilní držení emocí a načasování techniky. Kromě toho dokázal své schopnosti i s disciplíně EN-BU, kdy s kolegou Janem Hegrem z Valašského Meziříčí, vybojovali bronzovou medaili a s Terezou Kleiblovou čtvrté místo. Mirek si své dovednosti nenechává pro sebe a jako instruktorem tradičního karate vede začátečníky v Alcedu-SVČ Vsetín.

 

Eliška Bělíčková, Dominika Vašíčková a Zuzana Holubcová dokázali vybojovat stříbrnou medaili v disciplíně KATA-TÝM, kdy naše holky dokázal porazit jen tým z Polska. Dominika a Zuzka ještě k tomu dokázaly vybojovat čtvrté místa v disciplíně KATA jednotlivci ve svých kategoriích. Zuzka Holubcová společně s Martinem Káčerem vybojovali bronzovou medaili v EN-BU. Zuzka si také své znalosti a dovednosti nenechává pro sebe a jako instruktor tradičního karate ve Vsetíně učí v Alcedu-SVČ ty nejmladší zájemce v karate školce.

 

Martin Káčer v disciplíně FUKUGO dokázal vybojovat bronzovou medaili. Jenže v disciplíně KUMITE mu závodník z Moldávie zlomil nos a to po přerušení zápasu. Závodník z Moldávie byl sice vyloučen z celého turnaje, ale Martin dostal doktor stop, čímž mu znemožnil další pokračování v turnaji. Je to velká škoda, protože Martin byl na tuto disciplínu výborně připraven. Ještě, že to bylo před startem v disciplíně EN-BU, kde startoval zároveň se Zuzkou Holubcovou. Jelikož měl Martin doktor stop, asi by v této disciplíně startovat nemohli a nevybojovali by třetí místo. Martin také jaké instruktor tradičního karate, předává své znalosti v Alcedu-SVČ Vsetín, kdy učí v karate školce.

 

Klára Kleiblová dokázala společně s kolegyněmi z Valašského Meziříčí Martinou Janušovou a Zuzanou Kretíkovou obhájit stříbrnou medaili z minulého Mistrovství Evropy. Tyto děvčata, vlastně dnes už ženy, jsou vzorem pro všechny ostatní závodníky z reprezentačního výběru. Do finálové skupiny se dostaly na čtvrté pozici, kdy v osmifinále asi nedokázali rozhodčí přesvědčit o svých dovednostech. Přesto to

holky nevzdaly a nakonec skončily na druhém místě. A to se známky z osmifinále a finále sčítají. Toto jen dokazuje, jak jsou na tom výborně fyzicky a psychicky.

 

Tereza Kleiblová, společně s kolegyněmi Lenkou Petřekovou a Hankou Venturovou, které jsou z Valašského Meziříčí a s Hankou Juráňovou, která sice vyrostla v SKP Vsetín, ale dnes už háji barvy oddílu ze Zlína, dokázala vybojovat stříbrnou medaili v KUMITE-TÝM. Toto je velmi náročná disciplína, kdy se body všech závodníků sčítají. Takže musí být dobří všichni členové týmu. Tereza pak měla ještě individuální úspěch a to bronzovou medaili v disciplíně FUKUGO.

 

Současně s Mistrovstvím Evropy se konal Evropský pohár dětí. Ze Vsetína startovaly pouze Lucie Slováčková a Barbora Krabicová. Holky se ve svých kategoriích dokázali probojovat do osmifinále, což je osm nejlepších. Do finálové čtyřky se už nedostaly.

 

„Výsledky jsou to vynikající, které svědčí o vysoké úrovni všech zúčastněných. Být medailistou z Mistrovství Evropy, uspět na soutěži, kde jsou nejlepší závodníci z patnácti zemí Evropy, stojí hodně námahy a odříkání. Je to něco, co se příště nemusí podařit. Opravdu to nebylo jednoduché, protože ne vždy se chtělo. Musely se hledat kompromisy nebo přivřít oči nad přístupem některých zúčastněných a jejich nejbližších. Ale podařilo se a tak všem závodníkům, kteří reprezentovali Českou republiku a to nejen ze Vsetína, patří velký dík a uznání. Také i jejich rodičům, partnerů, prostě všem, kteří museli snášet obtíže spojené s jejich přípravou“. Dodal trenér karate Radek Kleibl