Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství ČR v tradičním karate 2014

9. 5. 2014

Mistrovství ČR v tradičním karate 2014

Dne 3. 5. 2014 se v Brně konalo Mistrovství ČR v tradičním karate. Na závodech startovali také závodníci SKP Vsetín a Alceda - SVČ Vsetín. Poprvé startovali i závodníci z Lidečka, kteří trénují tradiční karate pod vedením Radka Kleibla, teprve od podzimu 2013.. V konkurenci více než 160 závodníků, vybojovali závodníci SKP Vsetín a Alceda-SVČ 10 mistrovských titulů a celkově získali největší počet medailí, to je 23 medailí. Příjemné bylo, že medaile vybojovali jak závodníci z mladších věkových kategorií, tak i z těch starších. Tento výsledek potvrdil kvalitu vsetínských karatistů, kteří se nyní budou připravovat na podzimní Mistrovství světa a Světový pohár dětí v Ženevě, kde by také chtěli vybojovat nějakou medaili.

Výsledky vsetínských karatistů:

mistři ČR: Olívie Marková (kata - starší žákyně), Zuzana Holubcová (kumite - starší žákyně), Olívie Marková, Adéla Koňaříková a Lucie Slováčková (kata tým - starší žákyně), Martin Káčer (kumite - starší žáci), Dominika Vašíčková (kata - kadetky), Tomáš Zuzaňák (kata a kumite - kadeti), Tereza Kleiblová (kata - starší juniorky), Hana Juráňová (kumite a fukugo - starší juniorky)

stříbrné medaile vybojovali: Zuzana Holubcová (kata - starší žákyně), Adéla Koňaříková (kumite - starší žákyně), Martin Káčer (kata - starší žáci), Zuzana Holubcová a Martin Káčer (enbu - starší žáci), Miroslav Slezák (kata - mladší junioři), Tereza Kleiblová (kumite - starší juniorky), Hana Juráňová (kata - starší juniorky), Klára Kleiblová (kata - seniorky)

bronzové medaile vybojovali: Markéta Ščotková (Lidečko, kata - mladší žákyně B), Michal Satin (kata - mladší žáci A), Eliška Bělíčková (kumite - starší žákyně), Pavel Tomeček (kumite - starší žáci), Tereza Kleiblová (fukugo - starší juniorky)

„Jak už bylo uvedeno výše, velmi mě potěšilo 3.místo Markéty Ščotkové z Lidečka, pro kterou to bylo první mistrovství ČR a hned medailové. Jsem přesvědčený, že brzy i další jají kolegové z Lidečka, budou vážnými adepty na medailové umístění“ uvedl Radek Kleibl, trenér oddílu.