Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství České republiky, Praha 10.10.2015

21. 10. 2015

Mistrovství České republiky v tradičním karate, Praha 10.10.2015 11 zlatých, 3 stříbrné a 7 bronzových
Dne 10.10.2015 se v Praze uskutečnilo Mistrovství České republiky v tradičním karate, České asociace tradičního karate. SKP Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín vyslalo na tento turnaj 26 závodníků, kteří přivezli celkem 21 medailí. Z toho bylo 11 zlatých, 3 stříbrné a 7 bronzových.
Zlaté medaile a titul Mistr republiky 2015 vybojovali: 2x Tereza Kleiblová v disciplíně kumite a fukugo, 3x Olívie Marková v disciplíně kata, kumite a v kata tým společně s Lucií Slováčkovou a Barborou Krabicovou, 1x Pavel Tomeček v disciplíně kumite, 1x Dominika Vašíčková v disciplíně kata, 1x Zuzana Holubcová v disciplíně kata, 1x Eliška Bělíčková v disciplíně kogo kumite, 1x Martin Káčer v disciplíně kata a 1x Tomáš Zuzaňák v disciplíně kata.
Stříbrné medaile vybojovali: 1x Zuzana Holubcová v disciplíně kogo kumite, 1x Pavel Tomeček v disciplíně kata a 1x Adéla Koňaříková v disciplíně kata.
Bronzové medaile vybojovali: 2x Martin Káčer v disciplíně kogo kumite a fukugo, 1x Monika Satinová v disciplíně kogo kumite, 1x Lukáš Tomaník v disciplíně kumite, 1x Petr Pavlovič v disciplíně kata, 1x Eliška Bělíčková v disciplíně v kata a 1x Miroslav Slezák v disciplíně kata.
Na čtvrtém místě se umístila Tereza Mikulášťíková v disciplíně kata a v disciplíně kata tým Michal Satin, Vojtěch Kořének a Vojtěch Makyča. K medailovému umístění jim chyběl pouze kousek. Což nás samozřejmě mrzí, ale musíme zase uznat, že na turnaji byla velká konkurence a rozhodovali často drobnosti.

„Jako oddíl jsme získali nejvíce mistrovských titulů. Což nás hodně těší, ale zase nemáme žádný titul od těch nejmladších, pouze třetí a čtvrté místa. Toto nás samozřejmě mrzí, ale v těchto kategoriích je velká konkurence a pokaždé se nepotká forma a štěstí. Přesto je třeba pogratulovat všem závodníkům, kteří reprezentovali Vsetín, protože předvedli velmi kvalitní výkony. Doufám, že Kláře a Tereze Kleiblové, Hance Juráňové,  Miroslavovi Slezákovi, Lukáši Tomaníkovi, Tomášovi Zuzaňákovi, Dominice Vašíčkové, Martinovi Káčerovi, Zuzaně Holubcové a Elišce Bělíčkové, se příští týden bude stejně, anebo ještě lépe dařit na Mistrovství Evropy ve Vilniusu, Litva. Všichni tito jsou v užším výběru České reprezentace a jsou to členové nebo bývalí SKP Vsetín. Prosím držte jim palce, protože ve sportu je štěstí důležité“. Dodal trenér karate Radek Kleibl