Jdi na obsah Jdi na menu

Mistrovství Čeké Republiky 2018

Mistrovství ČR v tradičním karate 2018

V sobotu 6. října 2018 se karatisté z SKP Vsetín a ALCEDA-SVČ Vsetín zúčastnili Mistrovství ČR v tradičním karate v Ostravě. Ze Vsetína vyrazilo 39 závodníků, kteří dokázali vybojovat 21 medailí – 13 bronzových, 5 stříbrných a  3 zlaté.

Zlaté medaile a titul mistr ČR v tradičním karate za rok 2018 získala 2x Adéla Koňaříková a to v disciplíně kogo-kumite  a fukugo. Tímto se stala nejúspěšnější závodníkem ze Vsetína, kdy také v disciplíně kata získala druhé místo. Další titul mistr ČR získaly naši nejmladší a to v disciplíně kata tým – Nela Navrátilová, Štěpán Kořének a David Maňák.

Stříbrné medaile získali Adéla Koňaříková v disciplíně kata, Zoe-Nela Zapalačová v disciplíně kata, Aneta Jurygáčková v disciplíně kata, Vojtěch Kořének v disciplíně kata a Pavel Tomeček v disciplíně kata

Bronzové medaile získali 2x Martin Káčer v disciplíně kata a fukugo, 2x Dominika Vašíčková v disciplíně kumite a fukugo, Jakub Juráň v disciplíně kata, Štěpán Kořének v disciplíně kata, Nela Navrátilová v disciplíně kata, Lucie Slováčková v disciplíně fukugo, Vojtěch Kořének v disciplíně kumite, Aneta Jurygáčková v disciplíně kumite a 2x disciplíně kata tým, týmu Vojta Kořének, Vojta Makyča a Jan Václavík a Veronika Ježíková, Aneta Jurygáčková a Tereza Mikuláštiková.

„Výsledky byly výborné. Věřím, že budou ještě lepší na nadcházejícím Mistrovství světa, které bude 26.10.2018 v Kanadě. Tam jede ze Vsetína osm závodníků, jak členové užšího výběru České reprezentace. Děti nám zase na konci listopadu vyrazí na Světový pohár děti, který bude v Litvě. Takže nás čeká ještě hodně práce.“ dodal trenér karate Radek Kleibl.