Jdi na obsah Jdi na menu

Mistroství České republiky v tradičním karate 2012

6. 5. 2012

V sobotu, dne 28. 4. 2012, se v Brně uskutečnilo MČR v tradičním karate. Závody se konaly ve Sportovní hale TJ Tesla Brno za velmi pěkného počasí. I přesto se tam sešli ti nejlepší závodníci z celé republiky. Závody probíhaly celý den a výkony závodníků byly opravdu na úrovni. Hlavně v mladších kategorií se objevilo mnoho nadějných tváří a já doufám, že jednou budou tito lidé reprezentovat Českou republiku na takových mezinárodních turnajích jako je ME a MS.

Z našeho oddílu se mistrovství zúčastnilo 16 závodníků. Získali jsme 7 zlatých, 6 stříbrných a 5 bronzové medaile. Taky bych chtěla velmi pochválit Viktora Sívka a Tomáše Zuzaňáka, kteří, ačkoliv se neumístili, zacvičili velmi dobře a jejich kata byla úžasně dynamická a silná. Je škoda, že s ní nepostoupili, ale věřím, že budou-li takhle cvičit i nadále a dál na sobě pracovat, i je brzo uvidíme stát na stupíncích vítězů na MČR. Třeba už příští rok.

Článek napsala Tereza Kleiblová, která byla neúspěšnější závodnicí oddílu a také celého turnaje, kdy získala tři mistrovské tituly a to v kata, kumite a fukugo.