Jdi na obsah Jdi na menu

Wroclavia cup 2016 - výsledky

8. 3. 2016

Wratislavia cup 2016, Wroclaw

V sobotu 5.3.2016 se v polském městě Wroclaw konal mezinárodní turnaj v tradičním karate „Wratislawia cup 2016“. Oddíl tradičního karate, při Sportovním klubu policie Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín, vyslal na tento turnaj 13 závodníků. Turnaj je určen pouze pro závodníky do 20-ti let, i přes toto věkové omezení na turnaji startovalo okolo 400 závodníků. Tradičně se ho účastní hodně talentovaní závodníci, mezi kterými se naši vsetínští závodníci neztratili. V této konkurenci se dokázali prosadit a vybojovali 7 medailí.

Nejlepším českým závodníkem byl Martin Káčer, který jako junior obsadil 1. místo v kumite a 2. místo v kata. Velmi dobrý výkon podala také Eliška Bělíčková, která jako juniorka vybojovala 3. místo v kata, a Adéla Koňaříková, která v kategorii kadetka vybojovala 3. místo v kumite. Filip Jakuba v kategorii kadet do 3. kyu vybojoval 2. místo v kata. Ve starších žácích Vojtěch Kořének vybojoval 3. místo v kata a v mladších žácích Petr Pavlovič v disciplíně kata vybojoval 2. místo.

„S dosaženými výsledky jsem velmi spokojený, protože prosadit se na takovém turnaji je velmi náročné. Adéla Koňaříková dokázala v kumite porazit aktuální mistryni Evropy v kumite, což jí určitě v přípravě na Mistrovství světa dodá hodně sebevědomí. Bohužel pak v dalším kole prohrála s vícemistryní této kategorie, ale i tato zkušenost je pro její přípravu důležitá, protože ví, na čem ještě musí zapracovat. Martin Káčer si potvrdil svoji stoupající výkonnost a potvrdil poctivou práci ve své přípravě. Je výborné, že při svém vlastním tréninku ještě stíhá učit tradiční karate v Alcedu. Udělaly mi radost všechny medaile, ale pokud bych někoho vyzvednul, tak je to Petr Pavlovič. Byl nejmladší a byla to jeho první medaile a ještě na takovém turnaji a v takové konkurenci. Petr cvičí tradiční karate v Alcedu už od karate školky, tedy zhruba od svých 5 let.  Doufám, že mu to vydrží a bude ho to motivovat k další práci“, dodal trenér karate Radek Kleibl.