Jdi na obsah Jdi na menu

Wratislavia Cup 2017 - výsledky

Mezinárodní turnaj v tradičním karate

Wratislawia cup 2017

V sobotu 11.3.2017 se ve Wroclawi, konal již 10. ročník mezinárodního turnaje v tradičním karate „Wratislawia cup 2017“. Karatisté z České republiky se od začátku těchto turnajů účastnili. Z SKP Vsetín, ve spolupráci s Alcedem-SVČ Vsetín, vyrazilo osm závodníků – Aneta Jurygáčková,  Eva Kovářová, Jan Václavík, Petr Pavlovič, Filip Jakuba, Anna Vraspírová, Karolína Bačová a Dominika Vašíčková. Z oddílu Kobudo-Karate Rožnov p/R , dojela Vendula Krupová a z Akademie karate Ostrava startoval Štěpán Musil. Česká republika získala celkem osm medailí, dvě stříbrné a šest bronzových.

Stříbrné medaile vybojovala Dominika Vašíčková /Vsetín/ v kategorii Kata a Filip Jakuba /Vsetín/, rovněž v kategorii Kata.

Bronzové medaile vybojovali Petr Pavlovič, Anna Vraspírová /oba Vsetín/ a Vendula Krupová /Rožnov p/R/ v kategorii Kata. V kategorii Kumite pak bronzové medaile vybojovali Štěpán Musil /Ostrava/, Dominika Vašíčková a Karolína Bačová /obě Vsetín/.

„Tyto výsledky jsou výborné, protože naši závodníci soutěží v cizím prostředí, kde se musí prosadit mezi místními závodníky, kteří mají výhodu domácího prostředí. Tyto turnaje jsou výbornou přípravou na Mistrovství Evropy nebo světa, kde je stres z nového prostředí podobný. Proto si myslím, že pokud se podaří vyhrát jakoukoliv medaili na těchto mezinárodních turnajích, je to významný krok k tomu, aby dokázali získat medaili na Mistrovství Evropy nebo Evropském poháru pro děti, který bude na podzim v Lublinu,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.