Jdi na obsah Jdi na menu

Valachia cup 2017

26. 4. 2017

6. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate

V sobotu 24. dubna 2017 pod záštitou České asociace tradičního karate organizovaly Sportovní klub policie Vsetín a ALCEDO – středisko volného času Vsetín pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka 6. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia cup 2017“. Na turnaj se registrovalo 322 závodníků z České republiky, Polska a Ukrajiny. Turnaj byl zahájen slovy starosty města Vsetín Jiřího Růžičky a Renáty Holé, která zastupovala firmu Indet Safety Systems a.s.

Vsetínským závodníkům se podařilo vybojovat 19 medailí. Z toho bylo 5 zlatých, 4 stříbrné a 10 bronzových. Ve svých kategoriích zvítězili Martin Káčer, který zvítězil v disciplíně kumite, v níž je aktuálním mistrem světa, a Olívie Marková, která zvítězila v disciplíně kata, v níž je aktuální vicemistryní světa. Oba pak ještě vybojovali třetí místa. Martin ve cviční kata a Olívie v kumite. Další zlaté medaile ve svých kategoriích vybojovaly Zuzana Holubcová, Aneta Jurygáčková a Štěpán Kořének ve cvičení kata.

Stříbrné medaile získali Petr Pavlovič /kata/, Tereza Mikuláštiková /kata/, Miroslav Slezák /kata/ a Regina Jakubová /kata/. Bronzové medaile vybojovali Tomáš Zuzaňák /kumite/, Adéla Koňaříková /kumite a kata/, Karolína Bačová /kumite/, Eva Kovářova /kata/, Dominika Vašíčková /kumite a kata/ a Anna Vraspírová /kata/

„Výsledky byly vynikající a naši závodníci bojovali výborně. Někdy chybělo i trochu štěstí. Třeba Mira Slezák se v kumite hned v prvním kole potkal s Michalem Kloskem z Bytomy, který je aktuálním mistrem světa v kumite. A nebyl daleko od toho, aby ho porazil. Ale Michal je mistrem světa zaslouženě a svůj zápas vyhrál. Rád bych poděkoval všem rodičům, kteří nám pomáhali v přípravě turnaje a při jeho konání. Díky nim turnaj proběhl hladce a bez velkých komplikací,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.