Jdi na obsah Jdi na menu

Valachia cup 2016 - výsledky

18. 5. 2016

Valachia cup 2016, Vsetín

Za podpory města Vsetín pořádal Sportovní klub policie Vsetín a Alcedo – SVČ Vsetín pod záštitou České asociace tradičního karate 6. ročník mezinárodního turnaje v tradičním karate Valachia cup 2016.

Turnaj byl zahájen zdravicí místostarostky města Vsetín Mgr. Simonou Hlaváčovou a zástupcem firmy Indet Safety Systems a.s. panem Shinya Moriyoshi, který svoji zdravici řekl ve svém rodném jazyce, jímž je japonština. To přeložila paní Katarína Kissová.

Díky podpoře podnikatelských subjektů, dostal každý závodník věcnou cenu. Což nejvíce potěšilo hlavně děti, které z věcných cen měli upřímnou radost.

Turnaje se zúčastnilo 374 závodníků z 18 klubů z České republiky, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Konkurence byla veliká a velmi kvalitní, Vsetínští závodníci i přesto vybojovali 15 medailí.

Zlatou medaili a Valašský pohár vybojovaly: 2x Dominika Vašíčková, Eliška Bělíčková a Zuzana Holubcová.

Stříbrnou medaili vybojovali: Vojta Makyča, Emílie Adámková, Eliška Bělíčková, Miroslav Slezák a Regina Jakubová.

Bronzovou medaili vybojovali: Emílie Adámková, Miroslav Slezák, Vojta Makyča, Štěpán Kořének, Vojta Kořének, Martin Káčer,

„S některými výsledky můžeme být spokojeni, s některými už méně. Dominika Vašíčková bojovala výborně, zvítězila v kata i v kumite. Pak se dařilo i Vojtovi Makyčovi, Emilce Adámkové a Miroslavovi Slezákovi, kteří se prosadili jak v kata, tak v kumite. Sice nebyli první, ale jejich výkon byl velmi dobrý. Některým našim favoritům se však nedařilo. Jenže taková je soutěž. Jeden vyhrajete všechno, pak přijde den, kdy se prostě nedaří. Při sledování našich závodníků jsem rozhodně neviděl nikoho, kdo by se měl za svůj výkon stydět. Všichni bojovali a podali ten nejlepší výkon, jaký ten den mohli podat, proto velká gratulace patří všem. Pak je také důležité poděkovat všem rodičům, kteří nám pomohli při organizaci. Díky nim se nám povedlo již poprvé udělat turnaj takový, že přijelo 120 závodníků. V sobotu jich přijelo 374. To je za 6 let práce trojnásobek “, dodal trenér karate Radek Kleibl.