Jdi na obsah Jdi na menu

Valachia cup 2013

12. 4. 2013

Sportovní klub policie Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín, pod patronátem České asociace tradičního karate, uspořádaly 2.ročník mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia cup 2013“, cena města Vsetín. Na tomto turnaji startovaly kluby z ČR a Polska. Celkem se přihlásilo 164 závodníků, což je o 40 závodníků více než v loňském roce, kdy se přihlásilo 121 závodníků.

 

Ze Vsetína startovalo 42 závodníků a tito dokázali vybojovat 7 zlatých, 6 stříbrných a 14 bronzových a to z 28 kategorií. Oproti loňskému roku to byl velký posun, jelikož rok před tím se tak Vsetínským-domácím karatistům nedařilo. Letos, ale nic nepodcenili a díky výborné přípravě a svědomitému přístupu, dokázali před domácími diváky předvést skvělé výkony.

 

Zlato získali:

 Olívie Marková, Pavel Tomeček, Adéla Koňaříková, Emilíe Adámková, Zuzana Holubcová, Tomáš Zuzaňák a Dominika Vašíčková

 Stříbro získali:

Zuzana Hrbáčková, Monika Satinová, Lucie Slováčková, Martin Káčer, Petr Pechal, Petr Michoněk a Hana Juráňová

 Bronz získali:

Barbora Kasalová, Michal Satin, Kateřina Šipulová, Kateřina Müllerová, Viktor Sivek, Eliška Bělíčková, Tomáš Zuzaňák, Dominik Brabenec, Dominika Vašíčková, Petr Michoněk, Petr Vágner, Tereza Kleiblová a Hana Juráňová

 

     Celý turnaj se nesl v přátelském duchu a to hlavně díky rodičům dětí, které navštěvují tréninky karate v Alcedu-SVČ Vsetín, neboť ti pomáhali jak při přípravě turnaje, tak při jeho samotné realizaci. Zajistili, že každý účastník turnaje byl odměněn věcnou cenou a perníkovou medailí se znakem turnaje. Takže vítězem se mohl cítit každý. Pokud bych mohl, tak bych jmenovitě poděkoval paní Vladimíře Bačové, paní Janě Bělíčkové, paní Andreji Holubcové, panu Luďkovi Tomečkovi, paní Janě Káčerové a paní Svatavě Kořénkové.  Samozřejmě jak už jsem uvedl, dík patří všem rodičům, kteří vedou děti k tradičnímu karate, neboť dle mého názoru, to je výborná pohybová disciplína, kde pod správným vedením každý může rovnoměrně rozvíjet svou fyzickou a duševní stránku a toto si pak otestovat na závodech, které jsou dle pravidel ITKF /International traditional karate federation/. Velký dík patří vedení města Vsetín a Zlínskému kraji, které tento turnaj podpořilo.

Odkaz na fotogalerii:

http://par-fotek.rajce.idnes.cz/Mezinarodni_turnaj_v_tradicnim_karate_Valassky_pohar_2013/

 

Odkaz na video týdeníku Jalovec:

http://www.jalovec.cz/video/valassky-pohar-v-tradicnim-karate-sestava/