Jdi na obsah Jdi na menu

Valachia Challenge cup 2018

7. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate

V sobotu 21. dubna 2018 pod záštitou České asociace tradičního karate organizovaly Sportovní klub policie Vsetín a ALCEDO – středisko volného času Vsetín, 7. ročník Mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia Challenge cup 2018“. Na turnaj se registrovalo 344 závodníků z České republiky, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Turnaj byl zahájen slovy starosty města Vsetín Jiřího Růžičky a Renáty Holé, která zastupovala firmu Indet Safety Systems a.s.

Vsetínským závodníkům se podařilo vybojovat 28 medailí. Z toho bylo 7 zlatých, 10 stříbrných a 11 bronzových. Ve svých kategoriích zvítězili Martin Káčer, který zvítězil v disciplíně kumite, v níž je aktuálním mistrem světa, a který je aktuálním mistrem Evropy také v disciplíně fukugo. V disciplíně kata a kumite byla nejlepší Adéla Koňaříková, která je aktuální mistryní Evropy v kata tým a vicemistryní v disciplíně fukugo. Další první místa v disciplíně kata vybojovali Nela Navrátilová, Tereza Mikuláštiková, Veronika Juráňová a kata tým ve složení Vojtěch Kořének, Vojtěch Makyča a Jan Václavík.

Stříbrné medaile získali Regina Jakubová /kata/, Jakub Machálek /kata/, Štěpán Kořének /kata/, Aneta Jurygáčková /kata/, Pavlína Křupalová /kata/, Karolína Bačová /kumite/, Tomáš Zuzaňák /kumite/, kata tým ve složení Nela Navrátilová, Štěpán Kořének a Jakub Machálek, kata tým ve složení Emílie Adámková, Olívie Marková a Adéla Koňaříková, které jsou aktuálními mistryněmi Evropy v této disciplíně, a kata tým ve složení Aneta Jurygáčková, Eva Kovářová a Pavlína Křupalová.

Bronzové medaile získali Matěj Bartoník /kata/, Veronika Ježíková /kata a kumite/, Dominik Maňák /kata/, Pavel Tomeček /kata/, Olívie Marková /kata/, která je aktuální vicemistryní světa a Evropy v této disciplíně, Jakub Krabica /kumite/, kata tým ve složení Kateřina Paroušková, Dominik Loučka a Jan Hromada a kata tým ve složením Veronika Ježíková, Tereza Mikuláštiková a Veronika Juráňová.

„V letošním roce jsou výsledky vynikající, přestože některým úplně nesedla forma, ale to vlastně vůbec nevadí. Všichni dosáhli na medailové umístění a věřím, že v tomto roce to ještě potvrdí lepšími výsledky na Mistrovství republiky a na Mistrovství světa, které bude na podzim v Kanadě. Hlavně musím poděkovat všem rodičům za pomoc při organizaci turnaje. Díky nim je tento turnaj nejoblíbenějším turnajem v tradičním karate v ČR,“ dodal trenér karate Radek Kleibl.