Jdi na obsah Jdi na menu

Slezská liga karate, Bytom, Polsko 2015

22. 4. 2015

Vybraní závodníci z SKP Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín, byli osloveni, aby se zúčastnili projektu Slezská liga karate – kadeti, junioři a senioři. Je to projekt, kde startuje 6 nebo maximálně 8 vybraných závodníků, kteří mají nějaký významný úspěch, jako například titul nebo medaili z Mistrovství Polska, Evropy nebo světa. Jelikož závodníci ze Vsetína jsou v mnoha případech mistry České republiky nebo medailisté z Mistrovství Evropy nebo světa, byli jsme osloveni, zda bychom nenominovali vybrané závodníky. Náš oddíl nominoval Zuzanu Holubcovou, Martina Káčera, Dominiku Vašíčkovou, Hanu Juráňovou a Miroslava Slezáka.

Dne 1.3.2015 bylo 1.kolo Slezské ligy karate v Bytomy, Polsko, kam dojeli všichni nominovaní závodníci a to i Martin Káčer, který nemohl startovat, jelikož byl zraněný. Ale dojel, aby podpořil svoje kolegy. Tyto závody jsou v mnohém náročnější, než závody v ČR, protože se soupeři z Polska se nesetkávají naši závodníci až tak často a někteří jsou i o hodně kvalitnějšími soupeři než naši domácí. Nejlépe si vedla Hanka Juráňová, která je zatím na druhém místě, kdy nasbírala 12 bodů a chybí ji 4 body na první Marii Sowu z Bytomy. Dominika Vašíčková, poprvé startovala mezi seniorkami, protože v její kategorii nebylo dostatek kvalitních závodníků. Přesto ani ona se neztratila mezi zkušenými seniorkami a zatím je na pátém místě s 8 body, kdy na čtvrtou a třetí ji chybí 1 bod. Obě závodnice mají stejný počet 9 bodů. Miroslav Slezák, také byl posunut do seniorské kategorie, přestože je to ještě junior, ale ani on se nezalekl a získal 12 bodů a zatím je na 3.místě. Před ním jsou Yevheni Buzinskiy 16 bodů a Michal Sowa 23 bodů. Zuzana Holubcová také zatím drží třetí pozici s počtem bodů 9, o kterou se dělí ještě se závodnicí z Polska Natalia Drożdżyńska. Závodnice, které jsou před ní, mají pouze 11 a 16 bodů, což není zase takový rozdíl.

Tito vybraní závodníci se setkají ve 3 kolech, kdy každé kolo začíná cvičením kata a podle toho v jakém pořadí se umístí, získávají určitý počet bodů. To je první 8 a poslední jen 1 bod. Nejvíce bodů však závodníci mohou nasbírat v kumite. Pokud souboj dvou závodníků skončí v časovém limitu nerozhodně, získávají oba dva závodníci 1 bod. Pokud jeden z nich v časovém limitu vyhraje, získává 2 body a pokud vyhraje před časovým limitem, získává 3 body. Jelikož nás čekají ještě 2 kola Slezské ligy karate, tak se může stát, že ji mohou naši závodníci i vyhrát.

„Pro nás je to výborný projekt a jsem rád, že jsme byli k němu přizváni. Je to pro nás výborný trénink a příprava na vrcholné soutěže, jako je Mistrovství republiky a Mistrovství Evropy“. Dodal trenér karate Radek Kleibl