Jdi na obsah Jdi na menu

Silesia cup 2012, Bytom-Polsko

23. 5. 2012

Alcedo-SVČ Vsetín vypravilo závodníky z SKP Vsetín na mezinárodní turnaj v tradičním karate „Silesia cup“, který se uskutečnil v polské Bytomy. Turnaje se také zúčastnili závodníci z Valašského Meziříčí.

Ze Vsetína jelo 12 závodníků a tito dovezli celkem 9 medailí - 3 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové. Z Valašského Meziříčí vyjeli 3 závodníci a ti dovezli 1 bronzovou medaili. Turnaje se zúčastnilo okolo 200 závodníků. Takže 10 medailí, které putovaly na Valašsko, je velmi dobrý výsledek. Vůbec se však nedařilo klukům a všechny medaile vybojovaly holky. Samozřejmě to určitě kluky mrzelo, protože všichni, kteří startovali, podali výborný výkon, ale hold ten den měli jejich soupeři lepší den a to už se ve sportu stává, neboť často se potkají soupeři, kteří jsou výkonnostně stejní.

Kdo však velmi potěšil a potvrdil svou rostoucí výkonnost je Nikola Žídková. Nikola je už kadet a na podzim ji čeká Mistrovství světa a ve finále porazila svou možnou soupeřku Klaudii Mleko. Tato polská závodnice je velký talent. V loňském roce Nikolu na stejném turnaji porazila a to hned v prvním kole. Pak se mohly obě dvě potkat ve finále v březnu na turnaji ve Wroclawi. Nikolka však (dle mého názoru z nezkušenosti) svůj semifinálový zápas prohrála a do finále nepostoupila, pak s přehledem vyhrála zápas o třetí místo. Klaudia tento turnaj vyhrála. Takže to chtěl asi osud, aby se potkali opět v Bytomy, ale tady už o rok zkušenější Nikola bojovala a vyhrála. Jenže pro Nikolu je to hlavně výzva, protože získala respekt svých soupeřů a příště se na ni určitě lépe připraví. Dále svou výbornou práci potvrdila Zuzana Holubcová, která ve své kategorii vybojovala první místo v kata. Velkým a to velmi příjemným překvapením je Emilka Adámková. Z holek je nejmladší a ve finálovém cvičení kata, porazila naši Elišku Bělíčkovou, která je zkušenější, a která skončila druhá.

23.6.2012 se ve Vsetíně uskuteční mezinárodní turnaj v tradičním karate „Valachia cup“, kde se Vsetínští závodníci, jako domácí, utkají se závodníky z České republiky, Polska, Litvy, Německa, Rakouska a Slovenska. Věříme, že za podpory domácích fanoušků, nebudou nervózní a předvedou výkony, kterými se prezentují na turnajích v zahraničí.

Nejmladší žáci-kata:                                                Juniorky – kata:

1.místo Emilka Adámková, SKP Vsetín                 2.místo Tereza Kleiblová, SKP Vsetín

2.místo Eliška Bělíčková, SKP Vsetín                    3.místo Hana Venturová, AS Val. Meziříčí

Starší žáci-kata:                                                       Seniorky – kata:

1.místo Zuzana Holubcová, SKP Vsetín                  3.místo Klára Kleiblová, SKP Vsetín