Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní turnaj v tradičním karate, Kluczbork 2016

5. 12. 2016

Mezinárodní turnaj v tradičním karate, Kluczbork 2016

Dne 26.11.2016 se v Kluczborku, Polsko, uskutečnil mezinárodní turnaj v tradičním karate, kde už 20 let startují i karatisté ze Vsetína. Ani letos to nebylo jinak a SKP Vsetín, společně s Alcedem-SVČ Vsetín, vyslalo 7 závodníků. Z České republiky startovali ještě závodníci z Ostravy. Letos vyjeli pouze kadeti a mladší junioři, to jsou závodníci narozeni 2002 – 2000, jelikož je to výborná součást přípravy na příští soutěžní rok. Na tomto turnaji nestartuje moc závodníků, ale jsou mezi nimi mistři Polska nebo světa nebo Evropy. Letos byl celkový počet závodníků okolo 160.

Na tomto turnaji si z Českých závodníků nejlépe vedla Eliška Bělíčková, která vyhrála disciplínu kumite a druhá byla v kata, v kategorii mladší junior. V této kategorii, jako první skončila další výborná Vsetínská závodnice Zuzana Holubcová. Ve velmi silně obsazené konkurenci, v kategorii kadetky, se dokázala prosadit Adéla Koňaříková, která vybojovala třetí místo v kumite.

„Někteří závodníci vyhráli, což je výborné a hodně to posílí sebevědomí. Ale i ti co nevyhráli, tak aspoň mě jako trenérovi to ukázalo nedostatky, na kterých je nutné více zapracovat. Přesto ale, musím konstatovat, že kategorie kadetky byla opravdu velmi silně obsazená, takže to holky neměly vůbec jednoduché. Jsem názoru, že nepodaly špatný výkon, kdy jim k vítězství často chyběl ten pomyslný krůček“ dodal trenér karate Radek Kleibl.