Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní turnaj v tradičním karate „Valachia cup 2014“

8. 10. 2014

Dne 4. 10. 2014 pořádal Sportovní klub policie Vsetín a Alcedo-SVČ Vsetín 3. ročník mezinárodního turnaje v tradičním karate „Valachia cup 2014“. Turnaj se konal ve sportovní hale Na Lapači ve Vsetíně a turnaj zahájil host z Japonska pana Hiroyuki Taniguchi, senior manažer pro rozvoj systémů firmy INDET SAFETY SYSTEMS a.s.

Závodů se zúčastnilo celkem 257 závodníků z České republiky, Polska, Slovenska a Ukrajiny. Vsetínští karatisté v této silné konkurenci dokázali vybojovat celkem 31 medailí. Z toho bylo 8 zlatých, které získali Miroslav Slezák, Martin Káčer, Zuzana Holubcová, Petr Pechal Viktor Sívek a Michal Satin. Dále 14 stříbrných, které vybojovali Lukáš Tomaník Dominika Vašíčková, Tereza Kleiblová, Klára Kleiblová, Martin Káčer, Eliška Bělíčková, Filip Jakuba, Viktor Sívek, Olívie Marková a Karolína Bačová a 9 bronzových medailí, které získali Robin Kašpar, Jakub Trčka, Adéla Koňaříková, Markéta Ščotková, Miroslav Slezák, Hana Juráňová a Lukáš Tomaník.

Tento turnaj byl skvělou přípravou a otestování svých dovedností, před nadcházejícím Mistrovstvím světa v tradičním karate a Světovým pohárem dětí, které se budou konat ve dnech 23., 24. a 26.10.2014 v Ženevě, Švýcarsko. Na těchto turnajích budou startovat i závodníci z SKP Vsetín jako členové reprezentace ČR.

„Skvělým stanovištěm na turnaji, byl dětský koutek Alceda-SVČ Vsetín, jelikož kromě 257 startujících, bylo na turnaji okolo 800 lidí z řad široké veřejnosti. To je rodiče s dětmi. Takový zájem o tradiční karate je velmi potěšující a je skvělé, že jsme pro ně mohli připravit dětský koutek, který rodiče velmi ocenili. Další skvělou věcí bylo, že každý závodník byl oceněn perníkovou medailí s emblémem turnaje, švihadlem a děti ještě dostaly pravítko a malou stavebnici lega. Toto všechno díky rodičům a partnerům turnaje.“ dodal trenér karate Radek Kleibl