Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní turnaj v tradičním karate „Silesia cup“ 2014

9. 5. 2014

Mezinárodní turnaj v tradičním karate „Silesia cup“

Dne 26. 4. 2014 se konaly v polské Bytomi mezinárodní závody Silesia cup, kterých se zúčastnily i karatisté z SKP Vsetín a Alceda - SVČ Vsetín.

Závodů se zúčastnilo celkem 472 závodníků. Vsetínští karatisté vybojovaly celkem 7 medailí. Ze vsetínských karatistů vybojovali medaile Sára Čotková, Lucie Kulíšková, Zuzana Holubcová, Martin Káčer a Dominika Vašíčková. Svými výkony se neztratili i ostatní členové klubu a potvrdili si tak svou formu pro mistrovství České republiky, které se koná 3. května v Brně.

Sára Čotková vybojovala 2. místo a Lucie Kulíšková 3.místo v kategorii kata dívek. Martin Káčer získal 2. místo v kategorii kumite mladší junioři. Kategorie, ve které startoval Martin, patřila k nejpočetnějším a Martin tak musel vyhrát několik zápasů. Poražen byl až ve finále, kde se setkal se stejným závodníkem, který ho vyřadil i na minulých závodech ve Wroclawi. Zuzana Holubcová vybojovala 3. místo v kata a 2. místo v kumite v kategorii mladší juniorky. Martin i Zuzka před několika týdny úspěšně složili zkoušky na 1. dan a zařadili se tak k výběru reprezentace pro mistrovství světa v Ženevě, kde se pravděpodobně setkají právě s některými závodníky, kteří startovali i v Bytomi. Dominika Vašíčková získala rovněž 3. místo v kata a 2. místo v kumite v kategorii juniorky. Potěšující byl i výkon Miroslava Slezáka, který obsadil 4. místo v kategorii kata junioři. V obrovské konkurenci polských závodníků je i tohle velký úspěch, protože Mirek vlastně postoupil až do finále. Závody v Bytomi byly pro Vsetínské karatisty posledními mezinárodními závody v tomto školním roce.

„Instruktoři karate z Alceda-SVČ učí tradiční karate od podzimu 2013 v Lidečku. Pro karatisty z LIdečka to byly úplně první závody. Přesto se neztratili a nepodali nejhorší výkon. Lucie Kulíšková z Lidečka, vybojovala první medaili, kdy obsadila 3.místo ve své kategorii.  V lidečku je hodně talentovaných dětí a věřím, že o těchto dětech v budoucnu uslyšíme víc“ dodal trenér karate Radek Kleibl