Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní turnaj v tradičním karate „Puchar Burmistrza miasta Kluczbork“ 2012

30. 11. 2012

Alcedo-SVČ Vsetín vypravilo závodníky z SKP Vsetín na mezinárodní turnaj v tradičním karate „Puchar Burmistrza miasta Kluczbork“, který se uskutečnil 24.11.2012 v Kluczboku.

Ze Vsetína jelo 6 závodníků a tito dovezli celkem 5 medailí - 2 zlaté a 3 bronzové. V konkurenci 220 závodníků lze toto považovat za velmi dobrou bilanci, ale spokojenost je asi jen u Dominiky Vašíčkové, která dokázala vybojovat dvě zlaté medaile a to jak v kata, tak v kumite. Jestli se vše podaří, tak Dominika bude letos poprvé startovat i na Mistrovství Evropy a pokud se ji bude stejně dařit, bylo by to nádherné. Hodně závodníků, kteří startují za Polsko, je právě z Kluczborku a s těmito Dominika dokázala vyrovnaně soupeřit. Určité zklamání zažily Eliška Bělíčková a Emilka Adámková. Přestože dokázaly vybojovat 3. místa, tak spokojené být určitě nemohly, neboť obě dvě dle mého názoru měly na to, aby byly první. Jenže toto je sport, ne vždy to vyjde a ne vždy je taková forma, abychom mohli podat ten nejlepší výkon. Příjemným překvapením byla Monika Satinová, která poprvé startovala a hned získala 3.místo. Její bratr Michal Satin, který startoval taky poprvé, už takové štěstí neměl. Přestože bojoval a opravdu se snažil, byl poražen ve třetím kole, tak na stupně vítězů nedosáhl, kdy mu k tomu chybělo jedno vítězství. Petr Mikulenčák prohrál hned v prvním kole, se soupeřem, který pak celou kategorii vyhrál. Přesto to byl velmi vyrovnaný souboj, jelikož z pěti rozhodčích, dva zvedli praporek pro něho.

Rádi bychom podělkovali pořadatelům celého turnaje, jelikož tito naší výpravě zajistili velmi dobré zázemí a to pod vedením pana Andrzeje Olecha.

Dominika Vašíčková – 2 x 1.místo - kata a kumite