Jdi na obsah Jdi na menu

Mezinárodní turnaj v tradičním karate v polském Kluczborku 2013

8. 12. 2013

Sportovní klub policie Vsetín a Alcedo – středisko volného času Vsetín vyslalo 14 karatistů na Mezinárodní turnaj v tradičním karate, který byl v polském Kluczborku. Turnaj se uskutečnil 30. prosince 2013. Zúčastnilo se ho více než 270 závodníků, kdy nejstaršímu závodníkovi bylo 18 let. V této konkurenci vsetínští karatisté vybojovali 10 medailí. Z toho 3 bronzové, 2 stříbrné a 5 zlatých.

Čtrnáct vsetínských karatistů vyrazilo do Kluczborku /Polsko/ na Mezinárodní turnaj v tradičním karate. Tento turnaj se pořádá každý rok a karatisté ze Vsetína se ho od roku 2002 pravidelně účastní. Turnaje se zúčastnilo více jak 270 závodníků, kdy nejstarší kategorie byli závodníci, kteří neměli více jak 21 let. V každé věkové a technické kategorii startovalo okolo 20 závodníků. Což je velká konkurence. Přesto se vsetínští karatisté neztratili a dokázali vybojovat 10 medailí. Z toho 3 bronzové, 2 stříbrné a 5 zlatých.

Mezi nejúspěšnější závodníky patřila Dominika Vašíčková, která získala 2 zlaté medaile v kata i kumite. Dominika patří do věkové kategorie 15 let a pro Dominiku to byl spíš tréninkový turnaj, kde si potvrdila svoji formu, jelikož za týden, to je 7. a 8.12.2013, bude startovat na Mistrovství Evropy, které bude v Praze. Jako talent byl vyhlášen Michal Satin, které mu je zatím 9 let. Svou kategorii vyhrál a zaujal takovým způsobem, že komise rozhodčích ho vyhlásila talentem turnaje. Je to příjemné ocenění a věřím, že Michal si toho bude vážit a bude ještě víc na sobě pracovat. Toto ocenění však nepatří jenom jemu, ale také jeho rodičům, kteří ho podporují a dalším okolnostem, které mu umožňují se připravovat a rozvíjet svoje předpoklady, které ke karate má“.

3.místo v kata získali – Karolína Bačová, Eliška Bělíčková, Tomáš Zuzaňák

2.místo v kata získali – Vojtěch Makyča, Barbora Krabicová

1.místo v kata získali – Michal Satin, Adéla Koňaříková, Emílie Adámková, Dominka Vašíčková

1.místo v kumite získala – Dominika Vašíčková

Ve Vsetíně je hodně talentovaných závodníků a to hlavně díky dobré práci instruktorů tradičního karate, díky podpoře města Vsetín a dalších subjektů a hlavně díky podpoře rodičů talentovaných závodníků. Pokud se všechny tyto okolnosti spojí a nepřekáží si, tak potom mohou děti, mládež, ale i dospělí rozvíjet svoje fyzické a psychické předpoklady a dosahovat výborných výsledků. Toto vše se na Vsetíně dnes potkává, a proto dosahujeme těchto výborných výsledků“ dodává Radek Kleibl z ALCEDA