Jdi na obsah Jdi na menu

Gasshuku 2013

24. 8. 2013

Gasshuku 2013

 

 Ve dnech 13. - 18. srpna 2013 se konalo mezinárodní soustředění v karate tzv. Gasshuku, které probíhá v centru japonských bojových umění Dojo Stara Wieś v Polsku.

Spolu s dalšími oddíly z ČR byl mezi zúčastněnými i oddíl tradičního karate ze Vsetína v sestavě: Radek Kleibl, Tereza Kleiblová, Hana Juráňová, Dominika Vašíčková a Lukáš Tomaník. Všichni, jakožto zkušení karatisté a trenéři, zde přijeli, aby získali další cenné informace a zkušenosti.

Tréninky probíhaly každý den v několika blocích v celkovém součtu osmi hodin denně, což bylo velmi náročné, ale byly tou nejlepší zkouškou. A s radostí můžu říct, že nikdo z nás nevynechal ani jeden trénink.

Celkem se tohoto soustředění zúčastnilo přes 300 karatistů z patnácti zemí světa. Dokonce přijeli i hosté z Japonska. Instruktorů bylo 8 různých zemí, a jelikož se střídali, byly tréninky velmi rozmanité. Také bylo prezentováno více stylů karate (Fudokan pod Vedením Ilija Jorga Sensei nebo tradiční okinawské karate pod vedením Keibun Oura Sensei, který na Okinawě žije). Nejvíce tréninků měl však Avi Rokah Sensei (7. dan, USA), v jehož hodinách se probírala hlavně strategie kumite a vůbec celková práce těla. Na druhou stranu jsme si s jinými instruktory vyzkoušeli i techniky, které se v tradičním karate na závodech většinou nepoužívají a jsou zaměřené na účinnou sebeobranu.

Celé soustředění bylo zakončeno zkouškami na různé stupně černých pásů. Zde složil úspěšně zkoušku na 1. dan Lukáš Tomaník, který trénuje prvním rokem oddíl ve Valašské Polance.

Letošní Gasshuku bylo velmi povedené a my máme zase spoustu nových zkušeností, které můžeme prezentovat svým studentům na trénincích.